دسته بندی
جستجو
استانشهرمحدودهنوع آموزشگاهنام آموزشگاه
نقاشی فانتزی چیست؟ انواع نقاشی های فانتزی
هنریهوچین | 12 بهمن 1398

نقاشی فانتزی چیست؟ انواع نقاشی های فانتزی

نقاشی یکی از اولین هنرهای بشر است که از دیرباز برای بیان احساسات و شرح حوادث از آن استفاده کرده است. برخی از قدیمی‌ترین تصویرهایی که بر لوح‌های سنگی در اماکن باستانی و یا غارها ثبت‌شده، نشان می‌دهد که حتی انسان‌های اولیه نیز از این هنر استفاده می‌کرده‌اند. برخی از افراد قدمت نقاشی را از زبان نیز بیشتر می‌دانند. آیا امروز شما نقاشی فانتزی را می‌شناسید؟

نقاشی فانتزی چیست؟

نقاشی سبک‌ها و روش‌های مختلفی دارد که برای منظورهای مختلف استفاده می‌شود. اما یکی از این نوع نقاشی‌ها، نقاشی فانتزی است که در سال‌های اخیر ابداع شده و شاید بتوان منشأ پیدایش آن را شرق آسیا دانست. نقاشی فانتزی مثل برخی سبک ها در آموزش موسیقی نوین است و با ایجاد نوآوری تلاش دارد تا مسیرهای جدیدی را خلق کند. در این سبک نقاشی، اجزای طرح به‌صورت سمبلیک اما غیرواقعی نقاشی می‌شود. کارتون‌های آسیایی را قطعاً دیده‌اید، شخصیت‌هایی با چشم‌های گرد، موهای متفاوت و اندامی شبیه انسان که جزئیات آن تغییر کرده است. یکی از نام‌هایی که روی این سبک نقاشی می‌گذارند انیمه ‌Anime است. انیمه در حقیقت یک سبک طراحی با دست یا کامپیوتر است که ابداع آن از ژاپن شروع شده است.
با دیدن یک نقاشی فانتزی می‌توانید پی ببرید که به یک انسان نگاه می‌کنید یا یک حیوان. شاید حتی نوع حیوان را نیز بتوانید حدس بزنید، اما ازنظر جزئیات با نقاشی رئال آن تفاوت‌های بسیاری دارد.
توجه داشته باشید که از دید اهالی هنر، نقاشی فانتزی ممکن است تعاریف مختلفی داشته باشد، اما چیزی که امروز در دنیای مجازی مطرح شده و کاربران در پی آن هستند، این دست نقاشی‌هاست که به انیمه نزدیک است.

لیست بهترین آموزشگاه های نقاشی

نقاشی فانتزی کودکانه

در کودکی همه‌ی ما دفترهایی داشتیم که طرح‌هایی ساده و سیاه‌وسفید در آن نقاشی شده بود و باید با مداد رنگی آنها را رنگ می‌کردیم. شاید این طرح‌ها اولین قدم از نقاشی فانتزی بود که با آن آشنا شده‌ایم، اما امروز رفته‌رفته این طرح‌ها حرفه‌ای‌تر می‌شوند و شخصیت‌های مختلف برای نقاشی، بازی‌های رایانه‌ای و حتی کارتون‌ها و انیمیشن‌ها خلق می‌گردد.
در زیر چند نمونه از نقاشی فانتزی کودکانه را می‌بینیم. به‌عنوان‌مثال همه‌ی ما می‌دانیم که در این نقاشی‌ها یک طوطی یا فیل می‌بینیم، ولی خب با نمونه‌ی واقعی آن متفاوت است.

  نقاشی فانتزی کودکانه

نقاشی فانتزی دخترانه

یکی دیگر از کاربردهای این دست نقاشی‌ها بیان احساسات است که در گذشته‌های دور و دوران باستان این مدل طراحی را نمی‌دیدیم. اما امروز این نقاشی‌ها جای خود را باز کرده‌اند و در محصولات و برنامه‌های مختلف برخی از این طراحی‌ها فانتزی را مشاهده می‌کنیم. در این مثال‌ها می‌توانید مشاهده کنید که اندیشه‌های مدرنیته و حتی گاهی پست‌مدرن با طراحی کلاسیک ادغام شده و نتیجه‌ی خروجی شمایل متفاوتی را خلق کرده است. هیچ انسانی چشم‌های گرد و یا گوش‌های گربه‌ای ندارد، اما در این نوع نقاشی‌ها ترکیب عناصر مختلف با آزادی انجام می‌شود و قواعد اندام و اشیاء به‌دلخواه تغییر می‌کند.
در این نقاشی‌ها که اصطلاحا به آن نقاشی فانتزی دخترانه گفته می‌شود، احساسات فرد نقاش در قالب تصویرسازی بیان می‌شود. محبوب‌ترین نوع این طراحی‌ها، بیان عشق، محبت، شادی، غم و تنهایی است.

در زیر نگاهی می‌اندازیم به چند نقاشی فانتزی عاشقانه که برای بیان احساسات طراحی شده است.

 نقاشی فانتزی دخترانهنقاشی دخترانه

نقاشی دختر نقاشی فانتزی جالب

نقاشی فانتزی با مداد نقاشی فانتزی دختر


استفاده از انیمه در کارتون و سریال

کشورهای شرق آسیا روزبه‌روز استفاده از این تکنیک را پیش می‌برند و شخصیت‌های خلق‌شده توسط این روش طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تا جایی که تصاویر بی‌جان به کارتون‌ها و سریال‌های کودکان رسیده است. در سال‌های اخیر حتی برخی از برنامه‌هایی که برای نوجوانان و جوانان نیز طراحی شده است از این سبک پیروی می‌کند.
انیمه در کارتون

نقاشی دخترانهنقاشی پرنسس


طراحی انیمه‌ها و نقاشی‌های فانتزی به انیمیشن‌های غرب نیز رسیده و در بسیاری از موارد به‌جای استفاده از شخصیت‌ها با چهره‌هایی با جزئیات واقعی از حالت فانتزی استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال برخی شخصیت‌های انسان شرکت دیزنی در ابتدا جزئیات بصری بیشتری از انسان‌ها داشتند، اما امروز برخی آثار آنها با نگاهی کلی‌تر و انیمه‌ای خلق می‌شوند.

بهترین آموزشگاه های نقاشی تهران

در تصویر زیر شخصیت‌هایی را مشاهده می‌کنید که در سال‌های اخیر در شرق آسیا خلق شده‌اند و به شهرت رسیده‌اند.

شخصیت های انیمه

آموزش نقاشی فانتزی تصویری

در این ویدیو نقاشی فانتزی زیبا از یک صورت دخترانه را به‌صورت ویدیویی قرار داده‌ایم. دلیل انتخاب این ویدیو تکنیک‌های به‌کار رفته در آن است که تقریبا از هر ویدیوی دیگری در اینترنت بهتر بود. نکات این طراحی را با دقت تماشا کنید، حتی اگر چهره‌ی مورد نظر شما با این طرح تفاوت دارد، جزئیات زیادی را برای چگونگی اجرای این سبک نقاشی یاد خواهید گرفت. شاید این طراحی را چندان فانتزی ندانید، اما با یادگیری تکنیک‌های این ویدیو می‌توانید صورت یا بدن خیالی خودتان را ترسیم کنید.سوالات متداول

نقاشی فانتزی عکس + فیلم را در کجا ببینیم؟ ⭐

در همین صفحه از سایت هوچین چندین عکس و فیلم از نقاشی فانتزی را برای شما قرار داده‌ایم.

نقاشی فانتزی چیست؟ ⭐

این سبک نقاشی از شرق آسیا و ژاپن نشات گرفته و به افراد اجازه می‌دهد که بدون حفظ جزئیات، به ترسیمی کلی پرداخته و بقیه‌ی جزئیات را خلاقانه رسم کنند.

نقاشی فانتزی کودکانه چیست؟ ⭐

این نقاشی‌ها با خطوطی ساده رسم می‌شوند و اجزای اشیاء یا بدن سوژه به شکل کلی ترسیم می‌شود. به‌عنوان‌مثال تمام اجزای بدن یک فیل در طرح لحاظ نمی‌گردد.

نقاشی فانتزی دخترانه چیست؟ ⭐

در این دست نقاشی‌ها، سوژه‌هایی طراحی می‌شود که در سنین نوجوانی یا جوانی هستند و احساسات نقاش را بیان می‌کنند. عشق، شادی، غم، تنهایی و غیره برخی از این موارد هستند.

0دیدگاه
جهت ثبت دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید